PODOBNY WPIS
Demapen 4, czyli mezoterapia mikroigłowa, hit ostatnich lat!  … oraz wszystko co powinnaś/nieneś o nim wiedzieć.
Katarzyna Rudolf-Urasińska Katarzyna Rudolf-Urasińska
Demapen 4, czyli mezoterapia mikroigłowa, hit ostatnich lat! … oraz wszystko co powinnaś/nieneś o nim wiedzieć.

W przeciągu kilku ostatnich latach medycyna estetyczna i kosmetologia zyskały znacznie na popularności. Dbanie o siebie zyskało nowe oblicze. Świadomość pacjentów rośnie, co wiąże się z chęcią wyboru zabiegów skutecznych i na topie. Jednym z nich jest niesłabnąca na swojej popularności mezoterapia m

Czytaj więcej

Plastyka brzucha, czyli jasna strona rozległej operacji

Zbędna tkanka tłuszczowa jest bardzo często motywacją do zmiany stylu życia. Zaczynamy stosować różne diety, uprawiamy sport, czy suplementujemy się aby zrzucić jak najwięcej kg. Niestety, bardzo często pozostałością w naszym ciele po takiej zmianie jest wiotka skóra, rozstępy i dość duże poczucie dyskomfortu z tym związane.

Plastyka powłok brzusznych jest często kolejnym krokiem ku wymarzonej sylwetce. Zabieg ten jest wskazaniem dla osób, które nie tylko zrzuciły dużo kg, i borykają się z wiotką skórą. Kwalifikacją do zabiegu objęte są również kobiety po ciąży, zwłaszcza jeżeli wystąpił rozstęp mięśni prostych brzucha czy rozstępy.

Jakiego efektu należy się spodziewać po takiej operacji ?

Przede wszystkim pozbycia się nadmiaru skóry. Jej lepsze napięcie, ale także bardziej płaskiego brzucha. Pamiętajmy, że właściwe efekty przychodzą dopiero po kilku miesiącach. Na początku może towarzyszyć nam obrzęk, i uczucie „nieswojej” skóry. To wszystko wynika z faktu, że organizm przebudowuje całą sieć połączeń tkankowych i dojście do ich pełnej integracji zajmuje właśnie kilka miesięcy.

Co trzeba wiedzieć?

Plastyka powłok brzusznych to jedna z najpoważniejszych operacji estetycznych jakie można wykonać.  Ze względu na duży obszar, jak i długą bliznę rekonwalescencja trwa kilka, a czasem kilkanaście tygodni. Nierzadko podczas operacji wykonuje się dodatkowo szycie kresy białej, czy inne dodatkowe interwencje, które znacznie wydłużają proces dochodzenia do siebie.

Jak się właściwie przygotować?

Bardzo ważnym elementem poprzedzającym operacje jest wzmocnienie mięśni nóg i pleców . Pacjenci chodząc lekko pochyleni przez pierwsze dni po operacji znacząco obciążają kolana i odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Swoim pacjentom zawsze powtarzam, że skupienie się na tych obszarach w ćwiczeniach wzmacniających przed zabiegiem jest niezwykle istotne. Warto na kilka tygodni przed operacją wprowadzić je do codziennej rutyny .

Po operacji z każdym kolejnym dniem zaleca się stopniowe dążenie do wyprostu, jednak cały czas należy mieć na uwadze, że nie powinno się przekraczać progu bolesności. Należy oddzielić strach od rzeczywistego odczucia ciągnięcia w rejonie blizny.  Na szczęście dążenie samoczynne ciała do pozycji wyprostowanej przychodzi dość szybko

Czy to w jaki sposób wstaje z łóżka ma znaczenie?

W dobrych klinikach nauka poprawnego wstawania i kładzenia się jest stałym elementem edukacji pacjenta . Absolutnie zabronione jest napinanie mięśni brzucha podczas podnoszenia się z łóżka. Zamiast tego poleca się pacjentom obrócenie się na bok i odpychając się obiema rękoma jednoczesne zsuwanie powoli obydwu nóg na ziemię. Użycie rąk jest tutaj bardzo ważne, ponieważ dzięki temu odciążamy wrażliwe okolice mięśni brzucha.

Jak mogę sobie pomóc w rekonwalescencji?

W trakcie rekonwalescencji zaleca się wdrażanie podstawowych ćwiczeń, żeby uruchomić jak najwięcej tkanek. Bardziej niż w innych przypadkach zalecane są ćwiczenia przeciwzakrzepowe, a także oddechowe, aby jak najbardziej zniwelować skutki długiego unieruchomienia.

Polecam zawsze skontaktować się ze swoim fizjoterapeutą, aby nauczył tych wszystkich czynności jeszcze przed zabiegiem.

Fizjoterapia

Regularne wizyty u fizjoterapeuty nie tylko przyspieszają proces dochodzenia do pełni zdrowia. Dzięki stałemu nadzorowi jesteśmy w stanie reagować na bieżąco, na zmiany jakie zachodzą organizmie.  Dzięki aparatom do fizykoterapii możliwe jest też bardziej kompleksowe dostosowanie zabiegów do konkretnych potrzeb pacjenta na różnych etapach rehabilitacji.

 

Główne aspekty nad jakimi się skupiam w pracy z pacjentami po plastyce brzucha to:

  • pełna integracja skóry z tkankami wewnątrz jamy brzusznej.
  • praca nad zniwelowaniem obrzęków pooperacyjnych
  • rozluźnienie i uelastycznienie nadmiernie napiętych tkanek po zabiegu
  • nauka prawidłowego chodu
  • zmiękczenie i uelastycznienie powstałej blizny

 

Mgr Artur Urbanik

Artur Urbanik Artur Urbanik
JESTEŚMY TU DLA CIEBIE
Pozwól nam o siebie zadbać
Umów wizytę w placówce

Po kliknięciu nastąpi przekierowanie do strony z rezerwacją wizyty.