W tym miejscu zebraliśmy najczęściej zadawane przez naszych Pacjentów pytania wraz z odpowiedziami, aby w łatwy sposób mieli Państwo dostęp do tych informacji.
Jeżeli nie znajdziesz tu odpowiedzi na swoje pytanie skontaktuj się z nami bezpośrednio – chętnie pomożemy.
Jak pokonać trudności w poruszaniu się po operacjach plastycznych piersi? Jak zmienić pozycję z siedzącej na leżącą? Kiedy można wrócić do uprawiania sportu? Na te i wiele innych pytań odpowiadają fizjoterapeuci dr n. med. Jacek Szwedo i mgr Artur Urbanik. Zapraszamy do obejrzenia, a w przypadku pytań – do kontaktu.
Szczegółowe zalecenia wydawane są Pacjentowi podczas kwalifikacji do zabiegu. Należy wykonać serię badań, jak również być w dobrym stanie zdrowia w dzień planowanego zabiegu. Na miesiąc przed planowanym zabiegiem zalecana jest rezygnacja z palenia papierosów oraz spożywania alkoholu, natomiast na 12h przed operacją obowiązuje bezwzględny, całkowity zakaz palenia i picia alkoholu.
Na 7 dni przed operacją należy odstawić leki przeciwzakrzepowe oraz skonsultować ze specjalistą leki dotychczas stosowane.
Należy ograniczyć aktywność fizyczną do wykonywania czynności lekkich i nie męczących. Ważne jest, by jednak ten minimalny ruch zachować. Zakres ruchu kończyn górnych należy ograniczyć subiektywnie tak, aby nie czuć mocnego napięcia, a w żadnym razie bólu.
Abdominoplastyka jest jednym z największych zabiegów plastycznych, dlatego ważne jest, żeby pacjent szybko i jak najmniej boleśnie wrócił do pełnej sprawności. Podstawowymi instrukcjami, jakimi powinien podzielić się z pacjentem fizjoterapeuta, jest to jak się poruszać, a przede wszystkim kłaść się i wstawać. Na nagraniu dr n. med. Jacek Szwedo pokazuje jak robić to w bezpieczny i wygodny sposób.
Każdy Pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia, których powinien bezwzględnie przestrzegać. W przypadku ingerencji chirurgicznej w obrębie ramion, niezbędnym uzupełnieniem leczenia powinien być nasz autorski program fizjoterapii po zabiegach medycyny estetycznej. Należy bowiem zdać sobie sprawę z tego, że operacja nie wpływa tylko na tkanki w miejscu zabiegowym, ale także na cały organizm.
W pierwszych dniach po operacji ruchy rąk są znacznie ograniczone, natomiast im szybciej Pacjent zacznie ćwiczyć, tym łatwiejsza będzie dalsza droga. W późniejszym okresie równie ważne są działania, które wpływają na poprawę jakości skóry i zmniejszenie widoczności blizn.
Szczegółowy program fizjoterapii każdorazowo personalizowany jest pod Pacjenta.
Jak wygodnie ułożyć głowę na poduszce w taki sposób, aby opatrunek po operacji twarzy nie został uszkodzony? Mgr Anna Krzyżanowska opowiada oraz pokazuje jak wygodnie i komfortowo ułożyć się do snu. Dobry sen jest kluczem do każdego sukcesu, a także do poprawnego gojenia się.
Po kliknięciu nastąpi przekierowanie do strony z rezerwacją wizyty.