PODOBNY WPIS
Czy ból pleców po operacji powiększania piersi jest nieunikniony?
Zespół Fizjoterapii
Czy ból pleców po operacji powiększania piersi jest nieunikniony?

Wiele pacjentek po operacji piersi boryka się z problemem bolących pleców. Jest to oczywiście związane m.in z przymusowym leżeniem na plecach podczas snu, ale też osłabionymi mięśniami grzbietu, które po operacji jeszcze bardziej są narażone na przeciążenia.

Czytaj więcej

Plastyka powiek – Na czym polega blefaroplastyka?

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Niestety wraz z wiekiem skóra wokół nich staje się luźna, a spojrzenie może wydawać się smutniejsze. Dla osób, które obawiają się operacji, dobrym rozwiązaniem będą zabiegi kosmetologiczne oraz z zakresu medycyny estetycznej, takie jak radiofrekwencja mikroigłowa, plazma, mezoterapia mikroigłowa i inne. Natomiast na pewnym etapie metody te mogą być niewystarczające. W takich sytuacjach warto zdecydować się na plastykę powiek, będącą skutecznym sposobem na przywrócenie młodzieńczego spojrzenia.

Na czym polega blefaroplastyka, czyli plastyka powiek?

Blefaroplastyka, czyli plastyka powiek, to jedna z chirurgicznych metod odmładzających okolicę oczu. Dzięki niej możliwa jest ingerencja zarówno w górną część powiek (plastyka powiek górnych), jak i w część dolną (plastyka powiek dolnych), bądź też w obie jednocześnie. Zabieg polega na wycięciu nadmiaru skóry, usunięciu poduszeczek tłuszczowych (i ewentualnym ich przeszczepieniu) oraz ingerencji w mięsień okrężny oka. Poprzez takie działanie niweluje się zmarszczki, dolinę łez, cienie pod oczami, co pozwala uzyskać wyraźniejsze spojrzenie, a niekiedy także przywraca komfort patrzenia, zwiększając pole widzenia.

Wskazania do wykonania plastyki powiek

Zabieg chirurgicznej korekty powiek jest propozycją dla osób, które pragną poprawić wygląd swoich oczu, poprzez działanie na skórę i tłuszczyk w ich obrębie. Wskazania możemy podzielić na te, dotyczące powieki górnej oraz odnoszące się do powieki dolnej.

 

Wskazaniem do wykonania plastyki powiek górnych jest chęć uzyskania młodzieńczego wyglądu, a więc pozbycie się zmarszczek, ujędrnienie skóry oraz otworzenie oka, poprzez usunięcie nadmiaru luźnej, pomarszczonej skóry z górnej powieki. Są to wskazania estetyczne, natomiast plastyka powiek górnych ma również wskazania medyczne – korekcja opadającej powieki, ograniczającej pole widzenia i powodującej dyskomfort patrzenia.

 

Wśród wskazań do wykonania plastyki powiek dolnych wyróżnić można chęć pozbycia się nieestetycznych worków pod oczami, a więc uwypuklającego się w oczodołach tłuszczyku, redukcja głębokich bruzd i zmarszczek, a także przywrócenie skórze prawidłowego napięcia.

Jak wygląda zabieg?

Plastyka powiek to zabieg wymagający kwalifikacji medycznej. Dochodzi do niej podczas konsultacji, na której specjalista przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, analizuje wyniki zleconych badań oraz ustala wszelkie szczegóły dotyczące przebiegu zaplanowanego zabiegu. W przypadku ograniczonego pola widzenia, zabieg może być zlecony oraz przeprowadzony przez okulistę.

 

Operacje powiek górnych można wykonać w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, natomiast powieki dolne zawsze w znieczuleniu ogólnym, przy czym nieco inaczej wygląda operacja powieki górnej, a inaczej powieki dolnej. W przypadku powieki górnej cięcie wykonywane jest w załamaniu oka, zaś w przypadku powieki dolnej tuż pod linią rzęs. Oba cięcia przebiegają w naturalnych fałdach skóry tak, by po wygojeniu blizny były jak najmniej widoczne – po takiej operacji zostaje bardzo estetyczna, prawie niewidoczna blizna w załamaniu oka (powieki górne) oraz w linii rzęs (powieki dolne). Podczas operacji powieki górnej, chirurg usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej, skóry i fragment rozciągniętego mięśnia tuż nad okiem, z kolei operując powiekę dolną, delikatnie nacina przegrodę oczodołową i usuwa z niej tłuszcz. W obu przypadkach rany zamykane są delikatnymi szwami, które zdejmowane są 4-5 dni po zabiegu. Całość trwa około 60-90 minut.

 

Po operacji może wystąpić obrzęk oraz siniaki, które znikną z czasem. Okres rekonwalescencji wynosi około 2-4 tygodnie, przy czym dla osiągnięcia jak najlepszych efektów zabiegu ważny jest zarówno przebieg plastyki, jak i rozpoczęcie w odpowiednim czasie mobilizacji blizny.

Gdzie najlepiej wykonać plastykę powiek?

Operacja plastyczna powiek to zabieg chirurgiczny, dlatego w celu zadbania o satysfakcjonujące efekty oraz własne bezpieczeństwo, należy korzystać z usług rzetelnych i renomowanych firm.  W naszej klinice Fizjoterapia Estetyczna Szczyt i Szwedo nie wykonujemy plastyki powiek, natomiast w zakresie naszych działań znajduje się fizjoterapia po plastyce powiekW jej ramach wykonujemy przede wszystkim drenaż i masaże blizn, mające na celu niwelację dyskomfortu spowodowanego ciągnięciem blizn, a także zminimalizowanie wystąpienia problemów w domykaniu powieki.

 

Rekomendujemy wykonanie plastyki powiek w Klinice Dr Szczyt, z którą współpracujemy, natomiast bezpośrednio po zabiegu zapraszamy do naszej kliniki, gdzie wspólnie zadbamy o podtrzymanie efektów operacji, szybki powrót do sprawności oraz jak najlepsze efekty estetyczne i komfort w miejscu chirurgicznej ingerencji.

Zespół Fizjoterapii
JESTEŚMY TU DLA CIEBIE
Pozwól nam o siebie zadbać
Umów wizytę w placówce

Po kliknięciu nastąpi przekierowanie do strony z rezerwacją wizyty.