Znaczny spadek wagi lub upływający czas, a niekiedy jedno i drugie sprawia, że przychodzi nam w różnych miejscach borykać się z nadmiarem skóry. Najczęściej są to okolice brzucha, niemniej taki uciążliwy płat skóry zdarza się także i na ramionach, stanowiąc problem natury zdrowotnej i estetycznej. Skóra sama nie potrafi się już tak sprawnie zregenerować, stąd też na pomoc przychodzi chirurgia plastyczna i plastyka ramion.
Plastykę ramion wykonuje się w celu usunięcia nadmiaru skóry. Całość odbywa się w znieczuleniu ogólnym i trwa około 1-2 godzin. Cięcie przebiega zazwyczaj w dole pachwowym i jest prowadzone w stronę stawu łokciowego, po stronie przyśrodkowej ramienia. Operację kończy założenie szwów i drenów, a także specjalnego opatrunku.
Fizjoterapia po plastyce ramion powinna być obowiązkowym elementem, na który decyduje się Pacjent, przyśpiesza ona bowiem proces gojenia ran, usprawnia powrót do normalnego funkcjonowania oraz wpływa na wygląd skóry w obszarach zabiegowych. Plastyka ramion w sposób widoczny ogranicza możliwości ruchowe kończyn górnych – utrudniona jest codzienna toaleta. Dlatego istotne jest jak najszybsze wdrożenie kompleksowej fizjoterapii.
Szczegółowe zalecenia wydawane są Pacjentowi podczas kwalifikacji do zabiegu. Należy wykonać serię badań, jak również być w dobrym stanie zdrowia w dzień planowanego zabiegu. Na miesiąc przed planowanym zabiegiem zalecana jest rezygnacja z palenia papierosów oraz spożywania alkoholu, natomiast na 12h przed operacją obowiązuje bezwzględny, całkowity zakaz palenia i picia alkoholu. Na 7 dni przed operacją należy odstawić leki przeciwzakrzepowe oraz skonsultować ze specjalistą leki dotychczas stosowane.
Zmieniać co godzinę poziom ułożenia kończyn górnych wykorzystując do tego poduszki.
Dowolna.
W pozycji siedzącej najlepiej, jakby były użyte podłokietniki.
Tempo chodzenia powinno być wolne z ograniczonymi ruchami w stawach kończyn górnych. Należy ograniczyć aktywność fizyczną do wykonywania czynności lekkich i nie męczących. Ważne jest, by jednak ten minimalny ruch zachować. Zakres ruchu kończyn górnych należy ograniczyć subiektywnie tak, aby nie czuć mocnego napięcia, a w żadnym razie bólu.
Każdy Pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia, których powinien bezwzględnie przestrzegać. W przypadku ingerencji chirurgicznej w obrębie ramion, niezbędnym uzupełnieniem leczenia powinien być nasz autorski program fizjoterapii po zabiegach medycyny estetycznej. Należy bowiem zdać sobie sprawę z tego, że operacja nie wpływa tylko na tkanki w miejscu zabiegowym, ale także na cały organizm.
Fizjoterapia estetyczna po plastyce ramion opiera się na przywróceniu prawidłowego zakresu ruchów w obrębie kończyn górnych. W pierwszych dniach po operacji ruchy rąk są znacznie ograniczone, natomiast im szybciej Pacjent zacznie ćwiczyć, tym łatwiejsza będzie dalsza droga. W późniejszym okresie równie ważne są działania, które wpływają na poprawę jakości skóry i zmniejszenie widoczności blizn.
Szczegółowy program fizjoterapii każdorazowo personalizowany jest pod Pacjenta.
W naszej Klinice kładziemy ogromny nacisk na holistyczne podejście oparte na wiedzy i doświadczeniu. Jakość zabiegów jakie Państwu oferujemy poparte są licznymi opiniami naszych dotychczasowych Pacjentów.
Uważamy, że to, co mówią o nas nasi Pacjenci, jest kluczowe dla naszego rozwoju i doskonalenia się.
Dlatego też pragniemy podzielić się z Państwem ich zdaniem na temat efektów po terapii.
Po kliknięciu nastąpi przekierowanie do strony z rezerwacją wizyty.