Zabiegi

Terapia mięśniowo – powięziowa

Jak wygląda terapia mięśniowo-powięziowa?

Terapia mięśniowo-powięziowa jest jedną z najnowszych form fizjoterapii. Traktuje ciało człowieka jako całość, uwzględniając połączenia łańcuchów mięśniowo-powięziowych, co pozwala na znacznie skuteczniejszą formę pracy z ciałem i lepsze zdiagnozowanie problemu.

 

Powięź to zbudowana z tkanki łącznej sieć oplatająca całe nasze ciało. Dzięki znajomości konkretnych łańcuchów powięziowych i ich wpływu na nasz organizm, terapeuta jest w stanie znaleźć faktyczną przyczynę dolegliwości, nierzadko znacznie oddaloną od miejsca bólu lub ucisku. Dzieje się tak poprzez ciągłe przenoszenie napięć w strukturze naszego ciała. Kiedy jedna strona jest nadmiernie naprężona w stosunku do drugiej, włókna mięśniowe nie przemieszczają się swobodnie względem siebie, żel zamienia się w zol i tkanka miękka sztywnieje, doprowadzając do nadmiernych obciążeń tkanek i powstania bólu.

 

Dokładna diagnostyka i praca na różnych warstwach mięśniowo – powięziowych znaczenie przyspiesza proces wyzdrowienia w stosunku do klasycznych zabiegów masażu czy innej formy terapii manualnej. Tkanki miękkie stają się bardziej elastyczne, ciało nie walczy ze złymi napięciami, a ruchy wykonywane są fizjologicznie i swobodnie. Dzięki terapii zyskujemy większą swobodę ruchu, całe ciało jest mniej napięte, zaś ból maksymalnie zredukowany.

Co ważne, przebieg terapii jest personalizowany pod potrzeby każdego Pacjenta. Specjalista wykorzystuje różnorodne techniki, takie jak odpowiednio dobrane masaże oraz inne metody manualne.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga od Pacjenta specjalnego przygotowania. Należy wykonać serię badań, jak również być w dobrym ogólnym stanie zdrowia.

Jakie są wskazania do zbiegu?

Terapia wskazana jest w przypadku wystąpienia u Pacjenta bólów kręgosłupa, kończyn oraz bólów napięciowych bądź wynikających ze sztywności mięśni. Ponadto gdy wystąpi rwa kulszowa, częste napady migreny, drętwienie kończyn lub obrzęk w ich obrębie. Terapia mięśniowo-powięziowa ma także zastosowanie w przypadku urazów lub ograniczenia ruchomości stawów.

 

Jakie są przeciwwskazania do zbiegu?

  • stan zapalny skóry;
  • infekcja;
  • nowotwory;
  • skóra pergaminowa;
  • przerwanie ciągłości skóry;
  • nadwrażliwość pacjenta na ból;
  • ciężki przebieg cukrzycy;
  • ciąża;
  • zakrzepica żylna

Korzyści po terapii

Co z tego będę miał/a?

  • redukcja bólu,
  • mniej napięte ciało,
  • swoboda ruchu,
  • swoboda ciała.

Najczęściej zadawane pytania

Jak długo trwa pojedynczy zabieg?

Pojedynczy zabieg trwa 60min.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Dolegliwości bólowe, świeże oraz przewlekłe zarówno pleców, jak i całego ciała.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Ciąża, nowotwór, Aids, choroby zakaźne, przerwanie ciągłości skóry, zakrzepica żylna, itp.

Czy ból ustąpi po jednej sesji?

Efekt fizjoterapii uzależniony jest od indywidualnego przypadku.

Opinie klientów

W naszej Klinice kładziemy ogromny nacisk na holistyczne podejście oparte na wiedzy i doświadczeniu. Jakość zabiegów jakie Państwu oferujemy poparte są licznymi opiniami naszych dotychczasowych Pacjentów.
Uważamy, że to, co mówią o nas nasi Pacjenci, jest kluczowe dla naszego rozwoju i doskonalenia się.
Dlatego też pragniemy podzielić się z Państwem ich zdaniem na temat efektów po terapii.

Serdecznie polecam dr.Szwedo! Jestem siódmy tydzień po zabiegu i jestem zachwycona jak moja skóra się zmienia doktor dobrał indywidualne zabiegi oraz częstotliwość spotkań na które ja systematycznie i rzetelnie przyjeżdżałam. Doktor ma ogromną wiedzę i zawsze obszernie umiał mi odpowiedzieć na pytania które zadawałam, muszę napisać że prócz tego jak profesjonalny w tym co robi Pan doktor jest do tego przesympatyczną oraz pomocną osobą dzięki temu idąc na zabieg nie szłam z musu a z chęci bo atmosfera w gabinecie jest też bardzo ważna. Cieszę się że od trzeciego dnia po zabiegu do dziś zdecydowałam się na fizjoterapie u Pana doktora Szwedo lepiej nie mogłam trafić chociaż dojeżdżam 40 km i czasami w korkach ale wiem że warto. Panie doktorze, dziękuje w pierwszych dniach zmniejszył Pan mój ból a teraz patrze w lustro i wiem że między innymi to Pana doktora zasługa.
Wiola
Bardzo polecam Pana doktora Jacka. Oprócz doświadczenia, profesjonalizmu i zaangażowania to również otwarty, przesympatyczny, mądry człowiek pełen pasji i ciekawych opowieści co dodatkowo umila czas podczas wizyt Zabiegi bardzo pomagają i efekty widać po każdej wizycie. Za każdym razem zarówno z uśmiechem odwiedzam klinikę dr Szwedo jak i z niej wyjeżdżam. Pozostały personel również zawsze życzliwy i uśmiechnięty. Miło wracać do takich miejsc.. dziękuję doktorze i do zobaczenia za tydzień
Joanna
JESTEŚMY TU DLA CIEBIE
Pozwól nam o siebie zadbać
Umów wizytę w placówce

Po kliknięciu nastąpi przekierowanie do strony z rezerwacją wizyty.