LPF to forma treningu mięśni core. W czasie treningu wykorzystywane są dedykowane techniki oddechowe. Początkowo jako jedna ze składowych treningu medycznego, obecnie wykorzystywana jako dodatkowy element przy terapii uroginekologicznej. LPF ma duże zastosowanie w przypadku: pracy z bliznami zawartymi w powłokach jamy brzusznej po operacjach, inkontynencji oraz rozejścia mięśni brzucha. Jest to idealna forma terapii uzupełniająca trening funkcjonalny oraz profilaktyki zdrowia u kobiet i mężczyzn. Anna Lewandowska jest certyfikowanym trenerem metody LPF wpisana do bazy instruktorów LPF.
1. Pierwsza wizyta uroginekologiczna
Pierwsza wizyta uroginekologiczna jest skierowana do wszystkich pacjentek chcących skontrolować swoje zdrowie i uzyskać odpowiedzi na stawiane pytania dotyczących ich fizjologii. Na wstępie przeprowadzony jest dokładny wywiad podmiotowy oraz przedmiotowy. Fizjoterapeuta skupia się na analizie postawy ciała oraz biomechaniki. Podczas badania funkcjonalnego podda ocenie tkanki miękkie. Konieczna i profesjonalna diagnostyka w celu postawienia właściwego rozpoznania, a co za tym idzie zapewnienie jak najwłaściwszej terapii, może wymagać zgody pacjentki na przeprowadzenie badania przez pochwowego i/ lub przezodbytowego.
2. Przygotowanie do zabiegów operacyjnych jak i praca po zabiegach chirurgicznych.
Omówienie planu fizjoterapii przed operacją. Warto uzupełnić wizytę uroginekologiczną o trening z trenerem medycznym dla uzyskania lepszego rezultatu terapii. Pacjent proszony jest o dostarczenie na wizytę wszelkich badań historii choroby/ przypadku medycznego. Po zabiegu operacyjnym w gabinecie fizjoterapeuty uroginekologicznego skupiamy się na programowaniu procesu usprawniania pacjenta z uwzględnieniem rodzaju operacji oraz dostosowujemy go do rekonwalescencji. Również istotna będzie dokumentacja medyczna jaką pacjent udostępni do wglądu terapeuty na wizycie.
3. Przygotowanie do porodu (zapraszamy również z partnerami)
W zależności od planowanego trybu porodu fizjoterapeuta określa różnice między porodem siłami natury a cesarskim cięciem. Pacjentka decyduje jaki sposób narodzin jest jej bliski. Składowe takiej wizyty to: wywiad, ocena kresy białej, nauka ćwiczeń oddechowych, nauka profilaktyki w ciąży i zalecenia poporodowe, ćwiczenia dostosowane do stanu i umiejętności pacjentki, w przypadku porodu siłami natury-nauka masażu krocza. Warto wziąć ze sobą na wizytę kartę ciąży.
4. Wizyta po porodzie siłami natury / z cesarskim cięciem
Wizyta powinna odbyć się po czasie połogu czyli 6-8 tyg od daty rozwiązania. Pacjentka proszona jest o przybycie na wizytę z wypisem ze szpitala, oceną ginekologiczną z wizyty popołogowej. Jeżeli wystąpi potrzeba pacjentka może umówić się na wizytę wcześniej jak w przypadku porodu z cesarskim cięciem na naukę pracy z blizną. W czasie wizyty dokonuje się oceny kresy białej, nauka ćwiczeń oddechowych, nauka profilaktyki i zalecenia poporodowe, ćwiczenia dostosowane do stanu i umiejętności pacjentki.
5. Terapia dna miednicy
6. Terapia blizny po cesarskim cięciu
Fizjoterapeutka uroginekologiczna podchodzi indywidualnie do każdej pacjentki. Dobiera skuteczną terapię w celu poprawy zdrowia oraz świadomości pacjentek. W swojej pracy Ania zajmuje się:
W naszej Klinice kładziemy ogromny nacisk na holistyczne podejście oparte na wiedzy i doświadczeniu. Jakość zabiegów jakie Państwu oferujemy poparte są licznymi opiniami naszych dotychczasowych Pacjentów.
Uważamy, że to, co mówią o nas nasi Pacjenci, jest kluczowe dla naszego rozwoju i doskonalenia się.
Dlatego też pragniemy podzielić się z Państwem ich zdaniem na temat efektów po terapii.
Po kliknięciu nastąpi przekierowanie do strony z rezerwacją wizyty.