Zabiegi

Fizjoterapia palucha koślawego

Jak wygląda fizjoterapia palucha koślawego?

Paluch koślawy, zwany także halluksem, to dość nieprzyjemna i bolesna dolegliwość polegająca na odkształceniu palca stopy, skierowane do środka. Jeśli paluch jest zbyt mocno odkształcony, może to prowadzić do bólu i utrudnionego chodzenia. Istnieje kilka różnych możliwości leczenia palucha koślawego. Zabieg chirurgiczny jest najbardziej skuteczną metodą i wskazaną wówczas, gdy zniekształcenie palca jest już duże i skutków nie przynoszą inne, mniej inwazyjne metody. Polega on na usunięciu nadmiaru tkanki i kości, które powodują odkształcenie palucha. W zależności od rodzaju deformacji, stosowane są różne metody operacyjne.

Fizjoterapia palucha koślawego Warszawa wskazana jest zarówno w leczeniu zachowawczym, gdy stopień zaawansowania zmiany nie jest tak wysoki, jak również po zabiegu operacyjnym. Obejmuje szereg zróżnicowanych działań, mających na celu zminimalizowanie bólu oraz poprawę funkcji stopy. Fizykoterapia to często pierwszy etap przeciwdziałania – w jej ramach stosuje się laseroterapię, fale uderzeniowe, krioterapię, ultradźwięki. Ważne, by Pacjent jak najszybciej skorzystał z poszczególnych zabiegów. Podobnie wygląda to w przypadku fizjoterapii po operacyjnej korekcie palucha koślawego. Najważniejsze, by podjąć ją jak najszybciej, dzięki czemu można liczyć na poprawę ruchomości i głębokiego czucia, wzmocnienie mięśni stopy, redukcję blizn, przywrócenie właściwego chodu oraz komfortu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Fizjoterapia zalecana jest bezpośrednio po wykonanym zabiegu operacyjnym, przed wygojeniem się rany.

Jakie są wskazania do zbiegu palucha koślawego?

Drobne zmiany, które nie wymagają ingerencji chirurgicznej, a jedynie odpowiedniej profilaktyki i rehabilitacji oraz stan po wykonanym zabiegu chirurgicznym, dzięki czemu Pacjent szybciej powróci do sprawności.

Jakie są przeciwwskazania do zbiegu?

Przeciwskazaniem do zastosowania u Pacjenta terapii może być:

  • pojawienie się powikłań, takich jak uszkodzenie nerwów, infekcja bakteryjna, krwiaki;
  • nadwrażliwość pacjenta na ból.
Opinie klientów

W naszej Klinice kładziemy ogromny nacisk na holistyczne podejście oparte na wiedzy i doświadczeniu. Jakość zabiegów jakie Państwu oferujemy poparte są licznymi opiniami naszych dotychczasowych Pacjentów.
Uważamy, że to, co mówią o nas nasi Pacjenci, jest kluczowe dla naszego rozwoju i doskonalenia się.
Dlatego też pragniemy podzielić się z Państwem ich zdaniem na temat efektów po terapii.

Serdecznie polecam dr.Szwedo! Jestem siódmy tydzień po zabiegu i jestem zachwycona jak moja skóra się zmienia doktor dobrał indywidualne zabiegi oraz częstotliwość spotkań na które ja systematycznie i rzetelnie przyjeżdżałam. Doktor ma ogromną wiedzę i zawsze obszernie umiał mi odpowiedzieć na pytania które zadawałam, muszę napisać że prócz tego jak profesjonalny w tym co robi Pan doktor jest do tego przesympatyczną oraz pomocną osobą dzięki temu idąc na zabieg nie szłam z musu a z chęci bo atmosfera w gabinecie jest też bardzo ważna. Cieszę się że od trzeciego dnia po zabiegu do dziś zdecydowałam się na fizjoterapie u Pana doktora Szwedo lepiej nie mogłam trafić chociaż dojeżdżam 40 km i czasami w korkach ale wiem że warto. Panie doktorze, dziękuje w pierwszych dniach zmniejszył Pan mój ból a teraz patrze w lustro i wiem że między innymi to Pana doktora zasługa.
Wiola
Bardzo polecam Pana doktora Jacka. Oprócz doświadczenia, profesjonalizmu i zaangażowania to również otwarty, przesympatyczny, mądry człowiek pełen pasji i ciekawych opowieści co dodatkowo umila czas podczas wizyt Zabiegi bardzo pomagają i efekty widać po każdej wizycie. Za każdym razem zarówno z uśmiechem odwiedzam klinikę dr Szwedo jak i z niej wyjeżdżam. Pozostały personel również zawsze życzliwy i uśmiechnięty. Miło wracać do takich miejsc.. dziękuję doktorze i do zobaczenia za tydzień
Joanna
JESTEŚMY TU DLA CIEBIE
Pozwól nam o siebie zadbać
Umów wizytę w placówce

Po kliknięciu nastąpi przekierowanie do strony z rezerwacją wizyty.